Jak zdobyć wizę do Wietnamu? - Niezbędne wskazówki przed wjazdem do tego kraju

Uzyskanie wizy do Wietnamu: Wymagania i procedury

Uzyskanie wizy do Wietnamu

Chociaż może nie być tak znany jak inne miejsca w Azji Południowo-Wschodniej, Wietnam oferuje doskonałą zachętę dla podróżnych szukających czegoś poza zwykłym. Po przebrnięciu przez nieco zastraszający proces ubiegania się o wizę (który jest bardziej skomplikowany niż się wydaje), istnieje wiele powodów, aby odwiedzić ten kraj. Kraj ten jest domem dla spektakularnych krajobrazów, bogatego dziedzictwa kulturowego i, co być może najważniejsze, kwitnącej sceny kulinarnej. W Ho Chi Minh City i Hanoi rozwija się także scena imprezowa, która przyciąga turystów z całego świata. Jeśli chcesz wkrótce odwiedzić Wietnam, oto co musisz wiedzieć o uzyskaniu wizy.

Kto potrzebuje wizy, aby odwiedzić Wietnam?

Każdy, kto nie jest z jednego z krajów, które są zwolnione z obowiązku wizowego. Istnieje tylko 35 krajów, których obywatele są uprawnieni do bezwizowego wjazdu do Wietnamu, w tym USA, Wielka Brytania, Francja, Japonia i Australia. Oznacza to, że wszyscy inni obywatele będą potrzebowali wizy, aby wjechać do kraju i o tym właśnie jest ten artykuł.

Wiza w dniu przyjazdu

Jeśli jesteś z jednego z krajów wymienionych powyżej, możesz zaoszczędzić sobie kłopotów związanych z ubieganiem się o wizę z wyprzedzeniem i zamiast tego ubiegać się o wizę w dniu przyjazdu. Będziesz musiał uiścić niewielką opłatę (zazwyczaj około 25 USD) po przyjeździe do kraju. Otrzymasz stempel w paszporcie i będziesz mógł pozostać w kraju na okres do 30 dni. Chociaż jest to dobra opcja dla wielu osób, ważne jest, aby pamiętać, że niektóre kraje miały wizy podróżnych cofnięte po przybyciu na lotniska w Wietnamie. Jeśli nie chcesz ryzykować, nadal będziesz chciał ubiegać się o wizę z wyprzedzeniem.

Co jest potrzebne do złożenia wniosku o zwykłą wizę?

Musisz złożyć wniosek i otrzymać oficjalne zaproszenie od obywatela lub organizacji wietnamskiej. Musisz również złożyć kopię planu podróży, kopię paszportu, informacje kontaktowe oraz dowód posiadania środków finansowych. Inne dokumenty, które mogą być potrzebne to potwierdzenie rezerwacji hotelowej, list z pracy lub dowód inwestycji. Należy również uiścić opłatę (zazwyczaj około 35 USD) i poczekać kilka dni na rozpatrzenie wniosku wizowego.

Jak uzyskać wizę biznesową do Wietnamu?

Jeśli podróżujesz do Wietnamu w celach biznesowych (takich jak udział w konferencji branżowej), będziesz musiał ubiegać się o wizę biznesową. List zapraszający, którego potrzebujesz, aby ubiegać się o wizę biznesową, będzie nieco inny. Na przykład, jeśli bierzesz udział w konferencji, list powinien określać, że bierzesz udział w konferencji. Jeśli spotykasz się z klientami, twój list powinien to określić. List powinien również zawierać cel podróży, daty pobytu w danym kraju oraz nazwisko i dane kontaktowe osoby goszczącej.

Jak uzyskać wizę eko-turystyczną do Wietnamu?

Jeśli odwiedzasz Wietnam, aby zostać wolontariuszem lub pracować w branży eko-turystycznej, będziesz chciał ubiegać się o wizę eko-turystyczną. Wystarczy, że złożysz list, w którym nakreślisz daty swojego pobytu w kraju i swoje plany podczas pobytu. Musisz również złożyć list z zaproszeniem od organizacji z Wietnamu. Wiza ekoturystyczna trwa zazwyczaj trzy miesiące, ale możesz ją przedłużyć, jeśli ustanowisz długoterminowy pobyt w kraju.

Ostatnio dodane

Uzyskanie wizy do Wietnamu

Jak przygotować pyszne wietnamskie potrawy?

Kiedy myślisz o wietnamskim jedzeniu, pho i spring rolls prawdopodobnie przychodzą ci na myśl jako pierwsze. C…

Czytaj dalej
Uzyskanie wizy do Wietnamu

Porady dla podróżujących do Wietnamu – co warto wiedzieć?

Jeśli zapytasz jakiegokolwiek zapalonego podróżnika, gdzie chce się udać w następnej kolejności, istnieje całk…

Czytaj dalej
Uzyskanie wizy do Wietnamu

Wietnam i polityka międzynarodowa - Krótki przegląd historii

Wietnam ma długą i złożoną historię. Naród ten przeszedł wiele zmian, od okresów pokoju po czasy wojny i konfl…

Czytaj dalej
Uzyskanie wizy do Wietnamu

Jaka jest kultura Wietnamu? Kilka rzeczy, których nie wiedziałeś o Wietnamie

Kultura danego kraju to zbiór wartości, zwyczajów i tradycji danego narodu. To także sposób, w jaki ktoś z teg…

Czytaj dalej
Uzyskanie wizy do Wietnamu

Dlaczego powinieneś posłuchać hymnu państwowego Wietnamu?

Hymn Wietnamu to porywająca melodia, która napełnia dumą, gęsią skórką, a nawet poczuciem odwagi. Tym bardziej…

Czytaj dalej