Porady dla podróżujących do Wietnamu – co warto wiedzieć?

Turystyka w Wietnamie - Twój przewodnik

Turystyka w Wietnamie

Jeśli zapytasz jakiegokolwiek zapalonego podróżnika, gdzie chce się udać w następnej kolejności, istnieje całkiem spora szansa, że jedną z jego odpowiedzi będzie gdzieś w Azji Południowo-Wschodniej. Ta część świata jest domem dla jednych z najbardziej spektakularnych krajobrazów, najbardziej gościnnych ludzi i pysznego jedzenia, które można znaleźć w każdym miejscu na ziemi. Jeśli chcesz zobaczyć tropikalne widoki i poznać inną kulturę, to Wietnam powinien być na szczycie Twojej listy. Dzięki egzotycznej mieszance Wschodu i Zachodu, Wietnam jest domem dla starożytnych miast zbudowanych przez królów, cudów natury wyrzeźbionych przez naturę i szeregu zapierających dech w piersiach wiosek plemion górskich, których nie zapomnisz w pośpiechu. Niezależnie od tego, czy planujesz swoją pierwszą podróż, czy też szukasz wskazówek, jak zobaczyć wszystko, co ten niesamowity kraj ma do zaoferowania, mamy dla ciebie wszystkie informacje, których potrzebujesz...

Kiedy jechać do Wietnamu?

Najlepszym czasem na odwiedzenie Wietnamu jest pora sucha, która występuje między październikiem a marcem. Pogoda jest ciepła, a temperatury rzadko przekraczają 30°C. Deszcze całkowicie ustaną, więc nie będziesz musiał się martwić o powodzie. W tym czasie niebo jest błękitne, jest mniej turystów i będziesz mógł doświadczyć pełnego piękna Wietnamu przez cały rok.

Jeśli lubisz plażę, będziesz chciał uniknąć wizyty w Wietnamie podczas gorącego sezonu, który trwa od maja do września. W tym czasie temperatura może osiągnąć 38°C, ponieważ jest to pora deszczowa. Podczas gdy deszcz pada prawie codziennie, nie jest tak silny jak w porze monsunowej, która trwa od lipca do września.

Wymagania wizowe do Wietnamu

Większość odwiedzających Wietnam będzie potrzebowała wizy. Dostępne są dwie opcje - jednokrotnego wjazdu oraz wielokrotnego wjazdu. Wiza jednokrotnego wjazdu jest ważna przez 90 dni i może być wykorzystana tylko raz w ciągu 6 miesięcy od daty wydania. Natomiast wiza wielokrotna może być wykorzystana nieograniczoną liczbę razy w ciągu 6 miesięcy od daty wydania. Opłata za wizę jednokrotnego wjazdu wynosi 45 USD, a za wizę wielokrotnego wjazdu 135 USD.

Należy pamiętać, że przy ubieganiu się o wizę paszport musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu. Należy również dołączyć dowód wpłaty gotówką lub kartą kredytową.

O wizę można ubiegać się online poprzez stronę internetową Ambasady Socjalistycznej Republiki Wietnamu w Waszyngtonie.

Porady dotyczące podróżowania po Wietnamie

Wietnam jest tanim krajem do podróżowania, szczególnie w porównaniu do pobliskich krajów takich jak Tajlandia czy Singapur. Posiłek w miłej restauracji wyniesie Cię tylko około 6 dolarów, a całodniowa wizyta w parku narodowym - około 12 dolarów.

Jeśli podróżujesz poza głównymi miastami, to najlepszym sposobem płacenia za rzeczy jest gotówka. Lokalne bankomaty akceptują tylko niektóre międzynarodowe karty kredytowe lub debetowe (te, które nie pobierają dopłat, tak czy inaczej), a kurs wymiany, który otrzymujesz od nich jest często straszny.

Aby nie zostać oszukanym, upewnij się, że uzgodniłeś cenę, zanim weźmiesz taksówkę lub wynajmiesz samochód albo wycieczkę. Nie zapomnijcie też targować się o pamiątki, ubrania i inne przedmioty, które kupicie w Wietnamie!

Ostatnio dodane

Turystyka w Wietnamie

Jak zdobyć wizę do Wietnamu? - Niezbędne wskazówki przed wjazdem do tego kraju

Chociaż może nie być tak znany jak inne miejsca w Azji Południowo-Wschodniej, Wietnam oferuje doskonałą zachęt…

Czytaj dalej
Turystyka w Wietnamie

Jak przygotować pyszne wietnamskie potrawy?

Kiedy myślisz o wietnamskim jedzeniu, pho i spring rolls prawdopodobnie przychodzą ci na myśl jako pierwsze. C…

Czytaj dalej
Turystyka w Wietnamie

Wietnam i polityka międzynarodowa - Krótki przegląd historii

Wietnam ma długą i złożoną historię. Naród ten przeszedł wiele zmian, od okresów pokoju po czasy wojny i konfl…

Czytaj dalej
Turystyka w Wietnamie

Jaka jest kultura Wietnamu? Kilka rzeczy, których nie wiedziałeś o Wietnamie

Kultura danego kraju to zbiór wartości, zwyczajów i tradycji danego narodu. To także sposób, w jaki ktoś z teg…

Czytaj dalej
Turystyka w Wietnamie

Dlaczego powinieneś posłuchać hymnu państwowego Wietnamu?

Hymn Wietnamu to porywająca melodia, która napełnia dumą, gęsią skórką, a nawet poczuciem odwagi. Tym bardziej…

Czytaj dalej